Nejběžnějším typem labioplastiky je okrajová (lineární) resekce (obr. A), při které se přebytečná tkáň odstraní a v místě odstranění se šije. Další oblíbenou metodou je klínová resekce (obr. B – a, b, c), která zachovává přirozenou hranici pysků po odstranění kusu tkáně ve tvaru čtvrtiny koláče. Současně lze také snížit dodatečné záhyby klitorisu. Uzavření se obvykle provádí vstřebatelnými stehy. Další metody naznačeny na obrázku C.

Podle rozsahu operačního výkonu podstoupí klientka celkovou nebo lokální anestezii. Celková anestezie se volí především v případě, kdy je v plánu větší rekonstrukční výkon, například po velkých poporodních poraněních. Celkovou anestezii lze také využít v případě, když si to klientka sama přeje.

Labioplastika probíhá na operačním sále, kde klientka dostane ve většině případů lokální anestezii. Lékař počká, až začne anestezie působit a následně přejde k samotnému zákroku.

 

Zmenšení / zvětšení

Při zmenšení malých stydkých pysků plastický chirurg odstraní přebytečnou tkáň z těchto partií a ránu zašije vstřebatelnými stehy.

Při zvětšování malých stydkých pysků se přenáší tělesný tuk z jiné tělesné partie do stydkých pysků. Tuková tkáň je odsáta a potom vyčištěna, následně se aplikuje několika vpichy do tkáně stydkých pysků. Díky této šetrné aplikaci nejsou na genitálu patrné žádné viditelné jizvy.

Po sešití operační rány provede plastický chirurg desinfekci a překrytí operační rány sterilním krytím. Tím je operace hotová a následuje rekonvalescence.