Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Co je labioplastika?
Labioplastika je chirurgický zákrok, který se provádí k úpravě tvaru a velikosti ženských stydkých pysků.
Kdy je labioplastika z lékařského hlediska nutná?
Doporučení podstoupit tento zákrok přichází ve chvíli, kdy se vám častěji stává, že se vaše stydké pysky při pohlavním styku „přisají“ nebo „zastrčí“ do pochvy. To může vést k bolestivým trhlinkám na kůži vulvy. Totéž platí, pokud běžné věci jako nošení spodního prádla nebo plavek, chůze, běh, jízda na kole nebo dokonce sezení jsou bolestivé, dráždí nebo dřou kůži vulvy. Ostatní zákroky jsou spíše z hlediska estetického nebo s cílem omlazení.
Existují nějaká potenciální rizika?
Při jakémkoliv zákroku, existuje riziko. V tomto případě je to snížená citlivost vulvy, chronická suchost a necitlivost. Méně časté je zjizvení, které má za následek bolestivý vaginální sex. Vše výše uvedené je ve zlomku případů a věříme, že pokud budete dodržovat doporučení lékaře, žádné komplikace vám nehrozí.
Může se zákrok "nepovést"?
Jsou známé případy kdy "nedopadlo" a tím je myšleno to, že bylo odebráno příliš mnoho tkáně. V jedinečných případech pokud jsou stydké pysky příliš resekovaný nebo je odstraněno příliš mnoho kůže, může to zabránit stydkým pyskům v jejich práci: chránit vaginální otvor. V důsledku toho se dovnitř pochvy mohou dostat látky které tam nemají co dělat a narušit rovnováhu pH. To by mohlo vést k častému výskytu vaginálních infekcí.
Co mám po zákroku očekávat?
Pokud se ptáte ve smyslu vzhledu, tak to je popsáno na stránce Výsledek. Jestli je to otázka ve smyslu pocitů, tak je to individuální. Ženy které se rozhodli labioplastiku podstoupit, protože jejich stydké pysky se kroutili, tahali nebo se jim dělali trhlinky, pocítí úlevu. Většina z nich říká, že zákrok jim změnil život. Podle studie z roku 2014 bylo prokázáno že 95 procent žen které podstoupili plastiku stydkých pysků, se cítilo spokojeněji se svým genitálním vzhledem a dospěli k závěru, že labioplastika zvyšuje sexuální spokojenost.
Jaká je doba rekonvalescence po labioplastice?
Doba rekonvalescence se liší v závislosti na rozsahu zákroku, avšak většinou je potřeba 1 až 2 týdny na zotavení. Po zákroku je důležité dodržovat pokyny lékaře, i když se budete cítit lépe třeba už po dvou dnech, nadále odpočívejte.
Jak dlouho trvá samotný zákrok?
Délka zákroku se liší v závislosti na rozsahu a složitosti. Obecně se však pohybuje mezi 1 až 2 hodinami.
Je labioplastika trvalá?
Pokud to je labioplastika chirurgickou metodou tak ano, jde o trvalý stav. Nicméně stárnutí, změny tělesné hmotnosti a hormonální změny mohou vzhled pysků v průběhu času ovlivnit.

Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.


Další informace najdete na stránce ceník, cena, kolik stojí … nebo recenze, diskuze, zkušenosti …