Pooperační péče

Po výkonu si klientka odpočine asi 2 hodiny na pooperačním pokoji. Zdravotnický personál zkontroluje, jestli operační rána nekrvácí a nebolí a následně odchází klientka do domácího ošetření se svým doprovodem.

Klientka dodržuje jeden týden klidový režim. Zpočátku se může objevit krvácení z operační rány a vlivem zákroku dochází k otokům a k hematomům na zevním genitálu. Rána se musí v pravidelných intervalech sprchovat, nejlépe pokaždé po použití WC. Následně se překryje sterilní gázou a žena si oblékne čisté spodní prádlo.

Díky tomu, že jsou při operaci použity vstřebatelné stehy, není nutné podstupovat žádné vytahování stehů. Tkáň stydkých pysků se hojí velmi rychle a dobře. Pokud žena dodržuje zásady správné hygieny, po zhojení nejsou na genitálu patrné žádné výrazné jizvy.

Rekonvalescence

Během období rekonvalescence se rány hojí zhruba 5 – 7 dní. Během tohoto období je velmi důležité dbát na zvýšenou hygienu genitálu, kdy se musí žena pravidelně sprchovat a velmi opatrně osušit, a to po každém použití WC. Následně se musí šetrně osušené místo překrýt sterilním krytím. Je doporučeno nosit neustále čisté spodní prádlo.

Na co byste se měla připravit? Především na to, že musíte velmi pečlivě dbát o pravidelnou hygienu, nosit čisté spodní prádlo z prodyšných materiálů, nesmíte sportovat, musíte se zdržet sexuálního kontaktu, nesmíte nosit těsné a nepohodlné spodní prádlo. Dále byste se měla vyvarovat dlouhému sezení, aby zbytečně nedocházelo k otokům zevního genitálu. Při menstruaci není doporučováno používat menstruační tampony, ale vložky.

S intimním životem a sportem by měla žena vydržet 1 měsíc, až 6 týdnů. Vše se odvíjí od toho, jak se operační rána hojí a jak je bolestivá. Pokud by klientka cítila vyšší bolestivost, může ji řešit tabletou od bolesti a chladnými obklady zevního genitálu.  

Velmi důležité je, aby žena dodržovala klidový režim a především dbala na dostatečnou hygienu. Péče o ránu v brzkém období po operaci úzce ovlivní celý proces hojení a celkový vývoj stavu rány.

Návrat do zaměstnání po labioplastice

Pokud má klientka méně fyzicky náročné zaměstnání, jako je například kancelářská práce, může se do zaměstnání vrátit za 3 až 4 dny za předpokladu, že nemá žádné pooperační komplikace.

K plné fyzické zátěži se může klientka vrátit za 4 až 6 týdnů po operaci, pokud se její stav vyvíjí bez komplikací.

Dále se můžete podívat na recenze, nebo na ceník labioplastiky.